امروزه با توجه به افزایش رستوران های روزباز، سفارش سایبان رستوران نیز مورد توجه قرار گرفته است. سایبان ها انواع مختلفی داشته و در مکان های مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرند که یکی از کاربردهای آن استفاده در رستوران ها و کافه های روباز می باشد.

سایبان رستوران

سایبان رستوران چیست؟

سایبان رستوران نوعی دیگر از سایبان است که می‌تواند به دو صورت برقی و یا دستی (مکانیکی) باشد. سایبان ها می‌تواند کشویی و یا تا شونده باشد. از سایبان های کشویی در فضاهای باز رستوران ها و کافه ها استفاده می‌شود. این سایبان دارای ستون ها و بازوهای فلزی، موتور برقی و پارچه هایی از جنس اکریلیک می باشد. برای سایبان مکانیکی از یک اهرم به منظور باز و بسته کردن سایبان استفاده می شود. اما در سایبان برقی از یک موتور برقی و ریموت آن برای تغییر وضعیت استفاده می‌شود.

اضافه کردن سایبان متحرک به رستوران شما باعث افزایش درآمد و جذب مشتریان بیشتر برای کسب و کارتان خواهد شد. سایبان ممکن است برای پوشش ورودی، پنجره ها یا یک پوشش کامل برای محافظت از هوای بارانی باشد. محافظت از مشتریان در فضای باز از تابش مستقیم آفتاب و بارندگی باعث بهبود شهرت رستوران شما و به تبع آن افزایش درآمد شما خواهد شد.

کاربرد سایبان رستوان

افراد زیادی از میل کردن غذا در محیط باز لذت می برند. همین امر موجب شده تا تعداد رستوران هایی که در فضای باز قرار دارند افزایش یابد. اما در این بین یک مشکل اساسی وجود دارد. تصور کنید در یک رستوران واقع در فضای باز و در کنار خانواده محترم خود در حال میل کردن غذا هستید. ناگهان هوا بارانی می شود. یا باد شدیدی شروع به وزیدن می کند.

در این شرایط تمام لحظات خوش شما به یکباره از بین می رود و در جستجوی مکانی امن خواهید گشت. اما اگر این رستوران ها دارای یک سایبان متناسب با محیط خود باشند تمامی این تغییرات جوی نیز برایتان لذت بخش خواهد شد.

بنابراین وجود سایبان از ملزومات رستوران روباز می باشد. اما استفاده از سایبان برقی نسبت به سایبان های ثابت و دستی انتخاب بهتری است. چرا که گاهی شرایطی پیش می آید که نیاز است با سرعت بالایی اقدام به باز و بسته کردن سایبان ها کرد. حال تصور کنید در این شرایط از سایبان های دستی استفاده شود، در این حالت باز و بسته کردن سایبان ها کاری بسیار دشواری خواهد بود.

در این بخش بعضی از کاربردهای سایبان رستوران را بیان می کنیم.

کاربرد سایبان رستوان

افزایش مشتری

همان طور که پیش تر گفته شد وجود سایبان برای رستوران ها بسیار ضروری است.  وجود سایبان برقی در رستوران های سرباز  موجب به وجود آمدن احساس امنیت و آرامش بیشتری برای مشتریان می گردد. در نتیجه ی این احساس خوشایند به تعداد مشتریان نیز افزوده می گردد.

بازاریابی بدون هزینه

یکی از کاربردهای ویژه ی سایبان رستوران، بازاریابی و تبلیغات آن بدون کمترین هزینه می باشد. شما می توانید به هنگام سفارش سایبان  از تولید کننده بخواهید تا طرح و لوگوی مورد نظرتان را روی پارچه سایبان چاپ کند. بنابراین شما با این عمل به صورت کاملا رایگان برای خود تبلیغات می کنید. از طرفی اگر رستوارن شما شعار خاصی داشته باشد، با چاپ آن روی سایبان امکان جلب توجه افراد بیشتری به رستوران شما وجود دارد.

دکوراسیون خارجی رستوران

پیشتر بیان کردیم که یکی از کاربردهای سایبان رستوران، افزایش زیبایی بصری فضای رستوران می باشد. به بیان دیگر وجود سایبان در محوطه رستوران خود یکی از المان های دکوراسیون خارجی به حساب می آید. لذا انتخاب یک سایبان با توجه به دکوراسیون و فضای محیط رستوران را جذاب و دلنشین تر می کند.

 

عواملی که باید به هنگام انتخاب سایبان متحرک به آن توجه کنید

موارد متعددی به هنگام تهیه سایبان وجود دارد که باید به آن توجه کرد. در این بخش ما قصد داریم برخی از این عوامل را بیان  به طور مختصر در مورد آن صحبت کنیم.

نوع سایبان 

نوع سایبان رستوران را می توانید با توجه به طراحی و سبک رستوران خود سفارش دهید. همانطور که می دانید از سایبان می توان در قسمت های مختلف همچون درب ورودی و بالای پنجره های رستوران استفاده کرد. بنابراین یک انتخاب درست جلوه زیباتری به رستوران شما می بخشد.

بنابراین وجود سایبان هایی با طراحی ویژه می توانند ظاهر رستوران شما را نیز خاص کنند. همین امر موجب جذب مشتری و نیز تبلیغی برای رستوران شما خواهد شد. لذا بهتر است که ابتدا مشخص کنید در کجای رستوران و به چه منظوری می خواهید از سایبان استفاده کنید. پس سبکی را انتخاب کنید که شما را به هدفتان بیشتر نزدیک کند.

ابعاد سایبان رستوران

ابعاد و اندازه سایبان از جمله مواردی است که به هنگام تهیه باید به آن توجه کنید. اندازه سایبان با توجه به متراژ محیط در نظر گرفته شده تعیین می شود. به طور مثال اگر بخواهید از سایبان ها برای پنجره ها یا درب ورودی استفاده کنید، چارچوب پنجره و یا درب ها تعیین کننده این ابعاد خواهند بود.
چنانچه بخواهید سایبان رستوران را در یک محوطه باز به کار بگیرید، اندازه فضای در نظر گرفته شده و نیز ساختار طراحی سایبان تعیین کننده ابعاد آن خواهند بود.

ساختار پارچه سایبان رستوران

در هنگام قدرت انتخاب بالایی دارید. چرا که می توانید از لوگو رستوران و یا ویژگی های منحصر به فرد رستوران خود استفاده کنید. به طور مثال می توانید رنگ و جنس پارچه سایبان خود را طوری انتخاب کنید که معرف رستوران شما شود. یا حتی لوگو و آرم رستوران را روی آن چاپ کنید. در واقع شما با این کار برای رستوران خود بازاریابی نیز خواهید کرد.

پوشش های داخلی رستوران می تواند بوم ، پارچه های مصنوعی ، پلاستیک یا فلز باشد. البته این پوشش های پارچه ای باید در برابر اشعه ماوراء بنفش، و نیز کپک زدگی، پوسیدگی و زنگ زدگی مقاوم باشد. همچنین جنس این پارچه باید ضد آب بوده و در برابر آتش سوزی نیز مقاوم باشد.

گاه ممکن است برخی افراد به دلیل ارزان بودن به کیفیت پارچه بی توجه بوده و ارزان ترین آن را انتخاب کنند. اما در بیشتر موارد پارچه های ارزان قیمت به سرعت دچار پارگی ، ترک خوردگی یا شکافته شدن و یا پوسیدگی می شوند. بنابراین بهتر است از پارچه های باکیفیت بالاتری همچون پارچه های پی وی سی، و یا وینیل استفاده کنید.

ساختار پارچه سایبان رستوران

 

سایبان متحرک در مقابل سایبان ثابت

در جهان پیشرفته و مدرن امروز مهندسان و سازندگان تلاش می کنند تاراحتی هر چه بیشتر مصرف کنندگان را به وجود آورند. در همین راستا تولیدکنندگان سایبان نیز توانسته اند سایبان های متحرک و مدرن را جایگزین سایبان های قدیمی و دستی کنند. پر واضح است که سایبان های متحرک قابلیتهای بیشتر و بهتری نسبت به سایبان های  قدیمی دارند.

به هنگام استفاده از سایبان برقی به راحتی و توسط یک ریموت یا همان کنترل از راه دور می توان سایبان را باز و بسته و یا زاویه آن را تغییر داد. لذا اگر شما دارای یک رستوران مدرن با وسعت زیادی هستید، انتخاب سایبان متحرک برای شما بهترین گزینه می باشد. چرا که به راحتی و با سرعت بیشتری می توانید تغییر وضعیت جوی اقدام به باز و بسته کردن سایبان رستوران کنید.
اما در مورد سایبان های ثابت از چنین ویژگی های برخوردار نیستند. همان طور که از نام این نوع سایبان پیداست، نمی توان آن ها را باز و بسته و یا حتی تغییر زاویه داد.

بعلاوه برای ساخت این سازه از مواد و مصالح تقریبا سنگینی استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که قیمت سایبان ثابت نسبت به سایبان متحرک بسیار کمتر می باشد. لذا اگر فضای رستوران خیلی بزرگ و مدرن نباشد، استفاده از سایبان ثابت، گزینه ی مناسب تری است.

 

ویژگی ها و عناصر اضافی

سایبان رستوران می تواند دارای ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز باشد که تجربه دلنشینی را برای مشتریان شما ایجاد کند. بدین منظور استفاده از نورپردازی خوب و نیز بهره گیری از بلندگوها ، پنکه ها و بخاری ها نیز سبب جلب رضایت مشتری می شود. در نتیجه این امر، مشتری به دفعات رستوران شما را برای تفریح و استراحت خود و خانواده اش انتخاب می کند. همچنین مدت زمان بیشتری نیز در آنجا سپری خواهد کرد.
از دیگر ویژگی هایی یک رستوران مدرن وجود دیوارهای جانبی متحرک می باشد. افزودن این دیوارها به سایبان متحرک می تواند به منظور محافظت از مشتری در برابر آفتاب، باد، باران، گرده و حتی حشرات استفاده شود.  در برخی موارد نیز می توان از سایبان های متحرک با صفحه های کشویی استفاده کرد. این نوع از سایبان نیز علاوه بر زیبایی ظاهری، توانایی بالقوه ای در برابر تغییر آب و هوا از خود نشان می دهد.

قیمت سایبان رستوران

سایبان رستوران در مدل های مختلف مکانیکی و برقی تولید می‌شوند که به صورت تاشونده و کشویی هستند. قیمت سایبان مناسب برای محوطه رستوران تحت تاثیر عواملی مانند برند و کشور سازنده آن، اعتبار و سابقه شرکت تولید کننده، مکانیکی یا برقی بودن، نوع موتور سایبان برقی، جنس لایه رویی و پارچه، جنس فریم سایبان، اندازه و ابعاد، گارانتی و… باشد.

سخن پایانی

اگر شما صاحب یک رستوران هستید، قطعا می دانید که ارتقای خدمات رستوران موجب رونق بخشیدن به کسب و کارتان خواهد شد. بنابراین اگر این مقاله را مطالعه کرده باشید، متوجه مزایای سایبان شده اید. شرکت سایبان متین با به کار گیری تیمی مجرب و کار آزموده اقدام به تولید انواع سایبان های مدرن و با کیفیت بالا نموده است.

 

 

 

 

درباره Shojaee

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *