سقف متحرک

سقف متحرک

معماری امروز نیازمند تغییرات و پویایی بیشتری نسبت به گذشته است و بنظر میرسد که ساختمانهای جدید، باید متنوع تر، انعطاف پذیرتر و قابل انطباق با هر گونه تغییرات احتمالی آینده باشند و در این میان استفاده از سقف متحرک در ساخت ساختمان ها امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مسلما ساخت سقف متحرک تمهیداتی را در طراحی و بخصوص در سازه می طلبد که نیاز به تخصص و تجربه دارد.

یکی از جریانات بزرگ معماری معاصر در زمینه ساخت سقف متحرک اختصاص به مسائل مربوط به پایداری دارد. از جمله راهکارهایی که سایبان سازان جهت نیل به اهداف پایداری در جریان ساخت سقف متحرک درپیش گرفته اند عبارتند از:

  • در نظر گرفتن کاهش اتلاف انرژی در ساخت سقف متحرک
  • افزایش آسایش انسانی در  اجرای سقف متحرک در فضای زندگی

 

مزیت های سقف متحرک

با استفاده از سقف متحرک می توانید از استخر و بالکن خانه تان لذت ببرید بدون اینکه شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید. با استفاده از سقف متحرک نه تنها در زمستان بارش باران و برف را مهار می کنید بلکه با سقف متحرک می توان در تمام طول روز از نور طبیعی هم بهره مند شد.
امروزه با استفاده از سقف متحرک بسیاری از استخرهای منازل و اماکن در شهرهای بزرگ در فضاهای ویلایی و با توجه به دید مشرف از اطراف، برای خانواده ها قابل استفاده شده است.

با سقف متحرک استخر، مجتمع های تجاری، پاساژها و مراکز خرید در زمستان از بارش های مزاحم در امان هستند. مزیت داشتن نور طبیعی در تمام طول روز از مزایای دیگر استفاده از سقف متحرک می باشد.
سقف متحرک پارچه ای با توجه به سهولت نصب ،طول عمر بالا، سبکی سازه و همینطور برقی و ریموتی بودن سقف متحرک بسیار مناسب برای پوشش پاسیو و یا حیاط خلوت شما می باشد.
با استفاده سقف متحرک این نوع فضاهای باز و چیدمان آن با گل و گیاه و فضاهای دکوراتیو معماری محیطی زیبا و گرم را به وجود می آورد.

 

 

نمونه اجرا شده ی سقف متحرک

گروه سایبان برقی متین با اجرای پروژه های متعدد سقف متحرک در سراسر کشور توانسته اند اعتماد هموطنان عزیز راجلب نمایند. در ادامه یک نمونه سقف متحرک مغازه نصب  شده در تهران را مشاهده می نمایید.

 

alireza12_Copy1

نمونه پروژه سیستم سقف متحرک اجرا شده توسط سایبان متین

سیستم های سقف متحرک SUBULATE TECTONA و REAL یک فضای مدرن و قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی در فضای باز را برای ما به ارمغان می آورد.
سیستم سقف متحرک تحمل فشار باد برا ساس مقیاس (biofrat) کلاس ۱۱ ( ۱۱۷ km/h ) را دارا می باشد و طراحی آن بر این اساس می باشد که در بدترین شرایط آب و هوایی ، باران ، تگرگ و آفتاب شدید فضای مناسبی را برای استفاده فراهم آورد.
نمونه پروژه سیستم سقف متحرک اجرا شده توسط سایبان متین :

 

ویژگی های سقف متحرک

 سقف متحرک (Pergola Awnings) یکی از جدیدترین و مدرن ترین نوع پوشش‌های متحرک می باشد. سقف متحرک دارای سازه آلومینیومی و بوسیله پارچه هایی از جنس PVC پوشانیده شده اند. این سیستم‌ها به شکلی طراحی شده اند که در شرایط آب و هوایی مختلف مانند باران، برف، باد و تابش آفتاب مقاوم باشند، همچنین امکان تعبیه چراغ در زیر سقف به منظور روشنایی محیط در شب در این سیستم‌ سقف متحرک وجود دارد.
سیستم های سقف متحرک به شکلی طراحی شده اند که در شرایط آب و هوایی مختلف مانند  باران،برف،باد وتابش آفتاب مقاوم باشند.
هم چنین امکان تعبیه چراغ در زیر سقف متحرک به منظور روشنایی محیط  در شب در این سیستم ها وجود دارد.
وجه تمایز سازه سقف متحرک با سایبان برقی در اندازه و ابعاد آن می باشد. به عنوان مثال ماکزیمم طول سایبان برقی ۶ متر و ماکزیمم پیش آمدگی سایبان ۳ متر می باشد که این امر در سازه سقف متحرک با محدودیت کمتری مواجه است به این ترتیب بهترین راهکار جهت پوشاندن فضای بزرگی که در اختیار می باشد مجهز کردن فضا به سیستم سقف متحرک است.

نمونه پروژه سقف متحرک اجرا شده توسط سایبان برقی :

اخبار سقف متحرک

نمونه ویدئوی اجرای سقف متحرک متین