سایبان متحرک

سایبان متحرک

سایبان متحرک از جمله تکنولوژی های بسیار جدید در زمینه سقف های سبک و کابلی در ایران می باشد. سایبان متحرک در زمینه پوشش سقف با کاربرد سایبان ورودی ، سایبان پارکی، سایبان پارکینگی، سقف رستوران، سقف استخر، پوشش حیاط امامزاده ها، سالن چادری، سالن ورزشی، پوشش استادیوم، پوشش فضای ورزشی، سالن نظامی، سقف جایگاه تماشاگران، سقف گرادیانها و هزاران سقف مشابه فعالیت دارد.

تکنولوژی سایبان متحرک در زمینه های بسیار در طراحی و پوشش سقف برقی کاربرد دارد. می توان جایگزین بسیار ویژه برای طرحها و مکانهایی که به زیبایی سقف برقی و تنوع طرح سقف دقت دارند، مورد استفاده قرار داده شود.

پوشش سایبان متحرک بسیار نورپذیر ، منعطف، بسیار محکم با قدرت ماندگاری مادام العمر می باشد.

از دیگر مزایای سایبان متحرک میتوان طرحها و ایده هایی برای ورودی دفاتر، ورودی ساختمان و ایستگاه اتوبوس، ایستگاه تاکسی، سقف پایانه مسافربری، سقف برقی پایانه اتوبوس و طراحی المانهای میدان، طراحی مجسمه خاص میدان، مجسمه کشتی، یادواره ، یادبود شهدا و امام را نام برد.

پوشش سایبان متحرک بسیار نورپذیر ، منعطف، بسیار محکم با قدرت ماندگاری مادام العمر می باشد.

ساز و کار سایبان متحرک

سایبان متحرک ها نسخۀ مدرن سایبان های قدیمی هستند که در سردر مغازه‌ها قرار داشتند و با دست جمع می‌شدند. سایبان متحرک ها معمولاً برای سایه انداختن روی پنجره استفاده می‌شوند. سایبان متحرک ها یک لوله گرداننده در بالای خود دارند. بازوهای جانبی سایبان متحرک ها فنر دارد. همچنین این سایبان متحرک ها دارای یک موتور هستند به علاوۀ یک قسمت گردان یا یک نوار برای جمع کردن سایبان متحرک. سایبان متحرک های دارای قسمت جانبی، محافظت در برابر خورشید را برای پنچره‌هایی که در طرف شرق یا غرب قرار دارند بهتر فراهم می‌کنند.

سایبان متحرک ها نسخۀ مدرن سایبان های قدیمی هستند که در سردر مغازه‌ها قرار داشتند و با دست جمع می‌شدند.

اجرای سایبان متحرک کافی شاپ پلاتو (اکباتان)

سایبان متحرک جهت مسقف نمودن فضای سرو مشتریان کافی شاپ

نصب دو عدد سایبان متحرک به طول ۵ متر و بازشو ۲/۵۰

در مجموع ۱۰ در ۲/۵۰ کافی شاپ پلاتو (اکباتان)

اجرا و نصب توسط گروه فنی سایبان برقی متین

 

سایبان متحرک ویلا و بالکن

یکی دیگر از استفاده های سایبان متحرک در جهت پوشاندن فضای بالکن ، پاسیو یا جلوی ویلاها است.
سایبان متحرک به شما این امکان را می دهد که بدون اینکه  فضای حیاط یا بالکن یا پاسیو شما به طور کامل مسدود شود در هر زمان دلخواه سایبان متحرک را با ریموت باز کرده و از سایه دلنشین آن استفاده نمایید و در زمانی که استفاده ای از آن نخواهید کرد سایبان متحرک را بسته و نمای حیاط ویلا یا بالکن خود را حفظ نمایید.
سایبان متحرک هم چنین در واحد های آپارتمانی که پاسیو آن ها مشرف به طبقات بالاتر است و احتیاج به سایبانی که فضای پاسیو آن ها محصور شود بسیار استفاده می گردد.

سایبان (11)

سایبان متحرک اجرا شده در تهران

اخبار سایبان متحرک

تاریخچه سایبان متحرک

استفاده از سایبان متحرک در بناها از زمان‌ قدیم رواج داشته است. بناهای تاریخی بسیاری در زمان روم باستان یافت شده‌اند که با استفاده از تیرهای چوبی و ترکه‌های عمودی و طناب، از سایبان متحرک بهره برده اند. با استفاده از سایبان متحرک می توانیم هم از نور روز استفاده نماییم و هم از باد و باران مصون بمانیم.

در دوران قاجاریه و در باغ‌سازی نیز از سازه‌های سبک در باغ‌ها به جهت ایجاد سایه در واقع به نوعی به عنوان سایبان متحرک در میان باغ استفاده می‌شده است که در تابستان در زیر این به نوعی سایبان متحرک، اوقات فراغت خود را می‌گذراندند و همچنین انواع مراسم را برگزار می‌کردند.
جلوگیری از سرما، جلوگیری ازگرمای شدید و آسیب نور خورشید دارای فرم شیک و زیبا، متحرک و نصب آسان قابلیت جمع شدن و جابجایی از محل سکونت و… همگی از مزایای استفاده از سایبان متحرک می باشد.
سایبان متحرک برقی به مشتریان این امکان را می دهد که در روزهای آفتابی با داشتن سایه ای مطلوب از فضاهای بیرونی استفاده کنند. به دلیل کاربرد زیاد سایبان متحرک که قابل استفاده در هر فضایی مانند مغازه ها ، تراس ها ، استخرها ، رستوران ها وغیره می باشد این روزها استفاده از  سایبان متحرک رواج بسیار ی پیدا کرده است.

 

در دوران قاجاریه و در باغ‌سازی نیز از سازه‌های سبک در باغ‌ها به جهت ایجاد سایه در واقع به نوعی به عنوان سایبان متحرک در میان باغ استفاده می‌شده است